Loading...
Krzysztof  Antkowiak

Krzysztof Antkowiak

Krzysztof Antkowiak urodził się 23 stycznia 1973 roku w Poznaniu. Tam też ukończył Liceum Muzyczne, a potem klasę fortepianu na Akademii Muzycznej.

Krzysztof Antkowiak zadebiutował w branży muzycznej jako pięcioletnie dziecko. W 1986 roku wziął udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie. Otrzymał tam nagrodę jury.

W połowie lat 80. można go było oglądać w programie telewizyjnym Jacka Cygana pt. „Dyskoteka pana Jacka. Zdobył ogromną  popularność dzięki przebojowi „Zakazany owoc” (z tekstem Jacka Cygana i muzyką Krzesimira Dębskiego). W 1988 roku z tą właśnie piosenką wystąpił na 25. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę publiczności.

Przez kilka lat koncertował w kraju i za granicą (m.in. USA i Kanada), a płyta zatytułowana „Zakazany owoc” otrzymała certyfikat Złotej Płyty, a następnie Złotej Kasety. W 1990 roku Krzysztof Antkowiak zdobył I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Zamościu. Został też laureatem plebiscytu słuchaczy audycji Lato z Radiem, a piosenki w jego wykonaniu szybko zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów. W połowie lat 90. wrócił na rynek muzyczny, występując między innymi z Edytą Górniak. Nawiązał także współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, czego owocem był album zatytułowany „Delfin”.

W roku 1997 zagrał rolę Krzyśka Drozdowskiego w filmie „Młode wilki ½”.

W 2003 u boku Olissy Rae wziął udział w Krajowych Eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "Time". Przez pewien okres występował w formacji DrumMachina. Jest też autorem kilku piosenek Kai Paschalskiej i wystąpił jako gość specjalny w utworze "Dla Mamy" nagranym przez piosenkarkę. Od maja 2012 roku przez jakiś czas współpracował z gitarzystą i kompozytorem Marcinem Domuratem, tworząc projekte muzycznym o nazwie Simplefields. W roku 2015 duet ten wydał album pt. „Dirt on TV”.

Jesienią 2017 roku telewizja Polsat wyemitowała ósmą edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” z udziałem Krzysztofa Antkowiaka. Piosenkarz wygrał pierwszy i szósty odcinek programu, wcielając się w Steviego Wondera i Briana Johnsona. Po dziewięciu odcinkach dotarł do finału, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce.

W grudniu 2017 wspólnie ze Stanisławą Celińską nagrał świąteczną piosenkę „Czas pojednań”.

W tym roku Krzysztof Antkowiak zdobył Platynową Płytę za album „Zostanie mi muzyka”.

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram