Loading...
Maria  Niklińska

Maria Niklińska

Nie jesteśmy agencją aktorską nie pośredniczymy w kontaktach z aktorami. 

Przez osiem lat prowadziła program TVP 5-10-15. Debiut aktorski Marii Niklińskiej to rola Es-toch w Tajemnicy Sagali.

Występowała w serialach: Klan (jako Agata Wilczyńska, dziewczyna Daniela Rossa), Pierwsza miłość (jako Jagoda Borawska, wychowawczyni w domu dziecka), Na dobre i na złe, Kryminalni.

Jej debiutem filmowym była rola Żywii w "Starej baśni" Jerzego Hoffmana. Zagrała również Tosię w filmie Ja wam pokażę!.

Grała w spektaklu Imieniny w reż. Aleksandry Koniecznej w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz spektaklu impresaryjnym Tiramisu. W spektaklu Hamlet 44 w reż. Pawła Passiniego, zrealizowanym dla uczczenia 64. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, zagrała Ofelię. W Ślubach panieńskich w reż. Jan Englerta w Teatrze Narodowym gra Anielę. W warszawskim Teatrze Ateneum występuje w spektaklu Odejścia Václava Havla w reż. Izabelli Cywińskiej. Od 14 lutego 2010 można było ją oglądać w Teatrze Kamienica w spektaklu "Pamiętnik cnotliwego rozpustnika" w reż. Emiliana Kamińskiego. W Teatrze Capitol występuje w spektaklu "Carmen, czyli sztuka na 10 telefonów komórkowych"[2].

W 2009 roku występowała w V edycji show Jak oni śpiewają?. 

W TVP2 razem z Maciejem Wisławskim, polskim pilotem rajdowym, prowadzi program Łagodna na drodze, poświęcony motoryzacji i bezpieczeństwu na drogach.

Od 5 września 2010 brała udział w XII edycji Tańca z Gwiazdami, jej partnerem był Tomasz Barański. Para odpadła w 9 odcinku zajmując 6 miejsce.

Była reporterką w programie "Nowsze Mazowsze", realizowanym dla TVP Warszawa.

 

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram