Loading...
Olga Bończyk

Olga Bończyk

Nie jesteśmy agencją aktorską nie pośredniczymy w kontaktach z aktorami. 

Ukończyła wrocławską Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1999 roku wzięła udział w koncercie "Debiuty" podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W październiku 2006 r. została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Grupy TP. W 2007 w TVP2 prowadziła program SmaczneGO!. W 2008 brała udział w III edycji programu Jak Oni śpiewają – zajęła czwarte miejsce. W 2012 roku zdobyła pierwszą nagrodę konkursu "Profesjonaliści Forbesa 2012".

Od 21 kwietnia 2012 r. prowadzi cykl On/a ma kota w programie Pytanie na śniadanie[1]. Od 2014 roku jest współprowadzacą programu Ocalić świat na antenie TVP 1. Wzięła udział w 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Wystąpiła w koncercie SuperPremiery 2013 z utworem "Nie zatrzymuj się" (sł. Olga Bończyk, muz. Witold Cisło) z płyty "Piąta rano".

Przez wiele lat koncertowała z zespołem Spirituals Singers Band. Jest ambasadorką akcji profilaktyki raka piersi „Zdrowy Nawyk-Zdrowe Piersi”.

Była twarzą marki Art Deco.

Jest ambasadorką marki RevitaLash.

Jako matka chrzestna, dokonała odsłonięcia pomnika kota niezależnego Cyryla na warszawskim Gocławiu.

Zna język migowy (oboje jej rodzice byli niesłyszący).

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram