Loading...

Audiencja III, czyli Raj Eskimosów - komedia

Audiencja III, czyli Raj Eskimosów - komedia

Komedia z życia wzięta

Spektakl składa się z krótkich, dowcipnych scen, w których kontakt między mężczyzną a kobietą rozgrywa się na różnych płaszczyznach. Każda scena ma odrębny temat, ale wszystkie są pełne humoru, prawd życiowych, filozofii. Błyskotliwie zmieniają się grane przez aktorów postaci. Fantastyczna improwizacja aktorska w wykonaniu Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego gwarantuje teatralną przygodę. Dodatkową atrakcją są improwizacje muzyczne stanowiące doskonałe uzupełnienie scen (aktorzy są z wykształcenia również muzykami, sami skomponowali i wykonują muzykę w spektaklu).

KRYTYCY O SZTUCE:

"(...) Scenariusz Audiencji III czyli raju Eskimosów jest - jak to u Schaeffera - piekielnie inteligentnym zarysem czegoś do wypełnienia przez równie piekielnie inteligentną i pomysłową parę aktorów. Muszą mieć ciała z plasteliny, znać się na muzyce, grać na instrumentach, mieć ogromne poczucie humoru i smaku oraz dystans, przede wszystkim do siebie, ale i sztuki jako takiej, perfekcyjnie opanowane rzemiosło, pracowitość mrówek... I sto innych cech, które pozwalają wobec nich użyć magicznego słowa - utalentowani.

Tak więc, proszę Państwa, kto chce takich aktorów obejrzeć powinien skorzystać z najnowszego repertuaru sceny KTO. (...) Godzina czterdzieści minut czasu niestraconego. Będziecie się Państwo na przemian śmiać i podziwiać. Teatr wg Schaeffera i jego aktorów jest miejscem ucieczki od przyziemności w podpatrujący życie i zabawę dowcip, groteskę i pure nonsens. Ten teatr - teatrzyk nieledwie - przed sztuką na koturnach ucieka jak diabeł przed święconą wodą".

Elżbieta Konieczna, portal Miesiąca w Krakowie www.cracow.pl

 

"(...) Przedstawienie wydaje się być ćwiczeniem dla aktorów, którzy przeprowadzają Widza przez wszystkie możliwe relacje dwóch osób. Daleko mu jednak do jakiejkolwiek słabości warsztatowej czy wrażenia próby. Aktorzy z niezwykłą precyzją panują nad Publicznością. Nie obawiają się kontaktu lecz zachęcają Widzów do uczestnictwa. Wprowadzają do wspólnej zabawy skojarzeń i śmiało można zatopić się w tym komicznym wirze możliwości jakie oferuje wyobraźnia (...)

Duet aktorów bez oporów pomaga sobie w opowieści wykorzystując instrumenty. Wydaje się, iż muzyka jest dla nich drugim językiem, który wykorzystują gdy pierwszy nie wykonuje swojego zadania. Konwersacja płynnie przechodzi na fortepian i wiolonczelę gdy zachodzi taka potrzeba. Sięgnięcie po instrumenty wydaje się naturalnym przejściem nie ingerując w materie spektaklu.

Spektakl jest niezwykle miłym i ciepłym dziełem. (...) Energia i entuzjazm z jaką aktorzy podchodzą do spektaklu stopniowo przechodzi na widownię, niezwykle chętnie uczestniczącą w przedstawieniu"

Justyna Stasiowska, "Dwoje", Dziennik Teatralny Kraków

Obsada: Katarzyna Michalska, Marcel Wiercichowski

Czas trwania: 100 minut bez przerwy

Autor zdjęć: Robert Siwek

Obsada


Kup bilety do teatru

Czas trwania
100 minut bez przerwy

Video

Galeria

Audiencja III, czyli Raj EskimosówAudiencja III, czyli Raj EskimosówAudiencja III, czyli Raj Eskimosów

Opinie o spektaklu

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym spektaklu. Bądź pierwszy!

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram