Loading...

Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

Muzyczna komedia poświęcona długoletniej przyjaźni na odległość - nie obejdzie się bez wzruszeń :)

Zapraszamy na muzyczną opowieść o przyjaźni dla której dystans jest bez znaczenia, wyrzeczeniach, które czasem trzeba podjąć i satysfakcji płynącej ze zrealizowanych marzeń. Opowieść o dwojgu ludziach, których połączyła praca i dzięki niej stali się sobie bliscy (choć na odległość).

Mamy oto ich troje – Ona, gwiazda, On – jej tekściarz i… ten trzeci - telefon.

Ona – pełna temperamentu, zawsze w trasie i zawsze w centrum uwagi. On – introwertyczny, bezustannie w swoim krakowskim gabinecie, w cieniu gwiazdy. Razem śmieją się, kłócą, tworzą prawie trzydzieści lat i to wszystko przez telefon…

Hanka Bielicka, wielka gwiazda estrady oraz Bogdan Brzeziński, autor jej monologów (napisał ich dla niej około tysiąca) i wieloletni przyjaciel, stali się inspiracją dla tej historii.

W spektaklu „Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” nie ujrzycie Państwo próby odwzorowania Hanki Bielickiej. Scenicznej osobowości tej gwiazdy estrady nie da się odtworzyć! Na tym polegał jej geniusz.

Ujrzycie  aktorkę o podobnym temperamencie i poczuciu humoru, jedną z wielu, dla których Bielicka była wzorem. Należy bowiem przywoływać i pielęgnować pamięć o tych, którzy uosabiają to, czego sami szukamy w życiu i stanowią dla nas inspirację.

Cytując mistrza: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.

Spektakl, który powstał z okazji 35-lecia pracy scenicznej Aldony Jankowskiej dedykujemy pamięci jej przyjaciela i managera Henryka Pasiuta.

 

Obsada: Aldona Jankowska, Marek Sadowski

Recenzje:

"(...) Oprócz wspaniałego aktorstwa występującej dwójki działa tu jeszcze efekt totalnej różnicy w charakterach postaci: ona – żywioł, temperament, energia, nieprzerwany potok słów i spore natężenie decybeli; on – „niespotykanie spokojny człowiek”, flegmatyczny, opanowany, cedzący cicho słowa. Ich rozmów telefonicznych można by słuchać godzinami. A piosenki (moje ulubione ballady podwórzowe) – palce lizać!"

Krzysztof Stopczyk

źródło: https://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/147/halo-tu-bielicka-czyli-byc-jak-hanka

 

"Hanka Bielicka jest co prawda niepodrabialna, jedyna w swoim rodzaju, ALE… Aldona Jankowska jest po prostu fantastyczna, zagrała Bielicką fenomenalnie, w punkt, bez przerysowań, z wyczuciem i z czułością. W roli Brzezińskiego znakomicie odnajduje się bardzo utalentowany Marek Sadowski, obdarzony nie tylko wspaniałym głosem i słuchem (na co dzień gra w Baduszkowej, noblesse oblige!), ale i cudowną vis comica"

Rafał Turowski

źródło: https://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/147/halo-tu-bielicka-czyli-byc-jak-hanka

 

Z wielką przyjemnością obejrzałem spektakl “Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” w warszawskim Teatrze Kamienica. Koniecznie muszę to napisać – ten spektakl zagrany jest pierwszorzędnie

"Z wielką przyjemnością obejrzałem spektakl “Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” w warszawskim Teatrze Kamienica. Koniecznie muszę to napisać – ten spektakl zagrany jest pierwszorzędnie."

Jarosław Hebel

źródło: https://mojaprzestrzenkultury.pl/archiwa/5459

 

Z wielką przyjemnością obejrzałem spektakl “Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” w warszawskim Teatrze Kamienica. Koniecznie muszę to napisać – ten spektakl zagrany jest pierwszorzędnie.

 

Obsada


Kup bilety do teatru

Czas trwania
120 minut z przerwą

Video

Galeria

Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka

Opinie o spektaklu

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym spektaklu. Bądź pierwszy!

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram