Zacznijmy Jeszcze Raz - komedia

Zacznijmy Jeszcze Raz - komedia

"Zacznijmy jeszcze raz” nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Brodwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha... z wzajemnością.
Ona – terapeutka  uzdrawiająca związki małżeńskie. On - pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On - nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów... przyjdzie im naprawić.
Pamiętajcie - to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ.

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i... uśmiech.  Wszystko to odnajdziecie w spektaklu „Zacznijmy jeszcze raz”. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu „Szymon Majewski Show”) dla dwojga aktorów - Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

 

Spektakl trwa 90 minut - bez przerwy.

Cena: 100 zł

Obsada: Aldona Jankowska, Tomasz Sapryk


Tekst: Aleksandra Wolf
Reżyseria :Tomasz Sapryk
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Joanna Małecka-Nowosielska

Aldona Jankowska – aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie, znana z parodii  m.in. D. Hojarskiej  czy H. Gronkiewicz Waltz, roli Bożenki-Kotenieńku  w serialu „Julia”, matki z filmu „Last  Minute” P. Vegi. Aldonę Jankowską widzieliście tez w takich serialach: "Singielka", "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz", "Blondynka". Jej mistrzynią jest Hanka Bielicka.

Tomasz Sapryk – grający na scenach teatrów stołecznych: Narodowego, Syrena, Capitol. Gwiazda serialu „Ranczo” i „Ucho Prezesa”. Znany z filmów M. Koterskiego, W.  Smarzowskiego. Sam szczególnie ceni sobie rolę w filmie „Sztuczki” A. Jakimowskiego.

 

Obsada


Kup bilety do teatru

Czas trwania
90 minut
marzec 08 środa 18:00 Kup bilet
marzec 08 środa 20:30 Kup bilet

Video

Galeria

Zacznijmy Jeszcze Raz Zacznijmy Jeszcze Raz - komedia Zacznijmy Jeszcze Raz - komedia Zacznijmy Jeszcze Raz - komedia Zacznijmy Jeszcze Raz - komedia

Opinie o spektaklu

Teatromanka napisał(-a) w dniu 04.10.2022 o godzinie 13:04

Widziałam spektakl już 3 razy i ciągle nie mam dość! Będę przychodzić tyle razy ile razy zagracie "Zacznijmy Jeszcze Raz" w Poznaniu <3 Tekst to jest majstersztyk, a gra Aktorów - mistrzowska!! Kto nie widział niech się nie zastanawia! Całe 90 minut to doskonała zabawa!!!

Dag Mara napisał(-a) w dniu 14.05.2019 o godzinie 01:42

Świetnie zagrana sztuka. Dotychczas najlepsza jaką oglądałam w Apollo. Inteligentna ,wyciskająca łzy śmiechu. Aktorzy genialni.Polecam. Chętnie jeszcze raz sama pójdę co raczej rzadko mi się zdarza :)

portyk napisał(-a) w dniu 28.11.2018 o godzinie 19:11

Spektakl jest rewelacyjny.

Agata napisał(-a) w dniu 17.10.2017 o godzinie 20:55

Polska komedia z najlepszą obsadą! Kobieta i mężczyzna postrzegają często tą samą sytuację w różny sposób, jak bardzo różny przekonacie się na spektaklu :) Założę się, że zakończenie Was zaskoczy, chętnie zobaczyłabym to jeszcze raz :) Polecam dla lubiących inteligentny humor :)

Norbert S. napisał(-a) w dniu 14.10.2017 o godzinie 02:24

Inteligentny humor. Świetny duet: AJankowska-TSapryk. Czas za szybko mija na tak fajnej terapii u "psychologa". Duże brawa, za zdolności parodyczne p. Aldony - ale jakie? Koniecznie trzeba zobaczyć!

MAŁGORZATA napisał(-a) w dniu 07.08.2017 o godzinie 14:16

BYŁAM, POLECAM, PRZEZABAWNA HISTORIA.

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram