Loading...
Jakub Przebindowski

Jakub Przebindowski

Nie jesteśmy agencją aktorską nie pośredniczymy w kontaktach z aktorami. 

Człowiek o wielu talentach - Aktor i kompozytor, autor sztuk i reżyser. W listopadzie 2008 wydał zbiór wierszy dla dzieci Dzikie zwierzenia i inne zdarzenia z ilustracjami Marcina Piwowarskiego.

Jest autorem sztuk „Go-Go czyli neurotyczna osobowość naszych czasów” oraz „Sz jak Szarik”. W 2010 roku odbyła się premiera jego najnowszej sztuki "ANTOINE" opowiadającej o życiu Antoniego Cierplikowskiego. Napisał tekst i wyreżyserował sztukę „Lunch o północy” którego ogólnopolska premiera odbędzie się 23 marca 2015 w Warszawie.

Poznańscy Widzowie mogą czuć się wyróżnieni, mogli oglądać przedpremierowe spektakle w listopadzie i marcu :)

Absolwent krakowskiej PWST, zadebiutował w spektaklu Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych według Fiodora Dostojewskiego na deskach krakowskiego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Na dużym ekranie po raz pierwszy zagrał w dramacie Andrzeja Wajdy Wielki tydzień (1995). Pojawił się też w telewizyjnej ekranizacji książki Jarosława Iwaszkiewicza Sława i chwała, (1997) oraz dwóch seryjnych adaptacjach filmowych powieści Stefana Żeromskiego – Syzyfowe prace (1998) i Przedwiośnie (2001). Zagrał także w Katyniu Andrzeja Wajdy (2007).

Pamiętany jest z seriali Na dobre i na złe (1999-2000) oraz Na Wspólnej (2006–2007).

Jakub Przebindowski w 2007 roku brał udział w II edycji programu Jak Oni śpiewają. Zajął siódme miejsce.

Był mianowany w plebiscycie Tygodnika VIVA „Viva Najpiękniejsi” którego celem jest wyłonienie spośród gwiazdy ekranu i estrady tych, którzy posiadają piękno wewnętrzne i którzy swoją pasją, talentem, osobowością podbijają świat.

Na ekranie czy na scenie jest przystojnym uwodzicielem, a w domu... wybornym kucharzem. Dla swojej żony Martyny Kliszewskiej (też aktorki) i córeczki gotów jest na najbardziej wymyślne i czasochłonne szaleństwa kulinarne. Wiemy, że jest też świetnym tancerzem :))

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram