Loading...
Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński

Nie jesteśmy agencją aktorską, nie pośredniczymy w kontaktach z aktorami.

 

(ur. 26 czerwca 1976 w Szczecinku) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, wokalista, muzyk i konferansjer.

Przez pół ro­ku stu­dio­wa­ł pra­wo na Uniwersytecie w Białymstoku, zanim uznał, że jego prawdziwym powołaniem jest aktorstwo.
W latach 1997-1998 uczył się w znanym, krakowskim, policealnym studium aktorskim L’art Studio. Po jego ukończeniu dostał się do wrocławskiej PWST . W trakcie studiów wziął udział w około 30-stu castingach. Tuż po zakończeniu edukacji wygrał bardzo ważny – do „Białej sukienki” Michała Kwiecińskiego.
Po skończeniu PWST otrzymał propozycje zastępstwa za Andrzeja Nejmana w „Szalonych nożyczkach”, „Nie teraz kochanie” i „Wszystko w rodzinie” w Teatrze Kwadrat. W styczniu 2003 roku dostał etat i 28.06.2003 oficjalnie zadebiutował podwójną rolą Trufaldina i Arlekina w „Słudze dwóch panów” Goldoniego.

Wystąpił m.in. w “Magda M.”, “Na Dobre i Na Złe”, czy “Listy do M. 2”. Swojego głosu udzielił w wielu produkcjach, np. w “Strażnikach Galaktyki” jako Peter Quill. Karierę zaczynał w serialach „Wiedźmin” oraz „M jak Miłość”.

Od 1997 występował w zespole Apogeum. W 2004 w Białymstoku założył zespół Cochise, w którym jest wokalistą, jak i autorem tekstów. Wspólnie z zespołem nagrał trzy płyty, w tym dwa albumy studyjne oraz jeden minialbum.
Cochise zdobyli wyróżnienie na koncercie Rockfest 2005.

17 sierpnia 2002 ożenił się z dawną koleżanką z liceum Joanną Chitruszko, tancerką, choreografką i pedagogiem. Mają dwoje dzieci, syna Jeremiasza i córkę Leę.


źródło: wikipedia.pl, film.wp.pl, teatrkwadrat.pl

Na deskach teatru WojArt zagrał w:

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram