Loading...

Małżeństwo Do Poprawki

Małżeństwo Do Poprawki

Lekka i błyskotliwa komedia romantyczna! Spektakl z repertuaru Teatru KWADRAT z Warszawy

Thomas jest  wziętym pisarzem kryminałów i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25 latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, nie stroniąc od alkoholu i odreagowując kryzys wieku średniego, ona wnosi o rozwód.  Do akcji wkracza więc dwójka krwiożerczych prawników: Marcus, reprezentujący Thomasa, wieloletni przyjaciel rodziny i wynajęta przez Verę, ostra jak brzytwa Arlette. Oboje zdeterminowani, by pozbawić drugą stronę praw do majątku.
Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, on był w niej szaleńczo zakochany i marzył, by być pisarzem przez wielkie „P”, a nie chałturnikiem tworzącym wyłącznie dla pieniędzy.
Postanawia odzyskać Verę i rozpocząć z nią nowe, znacznie skromniejsze życie pod romantycznymi dachami Paryża. Jego staraniom - ostatecznie zakończonym sukcesem - przyglądają się Marcus i Arlette, którzy również mają się ku sobie. Sielanka trwa więc w najlepsze aż do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomni sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku…
„Małżeństwo do poprawki” to lekka, a jednocześnie naszpikowana błyskotliwymi i pełnymi inteligentnego humoru dialogami komedia romantyczna Michaela Englera, w której zgodnie z zasadą Hitchcocka bomba wybucha na początku, a potem napięcie tylko rośnie.

OBSADA: Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz, Andrzej Andrzejewski, Ilona Chojnowska


Opinie Widzów:


“Małżeństwo do poprawki jest genialną sztuką, na której trudno pozostać obojętnym. Salwy śmiechu były obecne podczas całego przedstawienia. Gry słowne, scenki, które każdy z nas zna z codziennego życia, zabawne sytuacje sprawiały, że publiczność nie mogła zapanować nad śmiechem.”

"świetny spektakl, wciągająca fabuła, pełna zwrotów akcji i przede wszystkim doskonała gra aktorska, a do tego dialogi okraszone humorem. Pięknie spędzony wieczór, polecam."


"Świetny spektakl! Polecam każdemu kto oczekuje dobrej zabawy."

Autor: Michael Engler
Tytuł oryginalny: Noch einmal, aber besser
Przekład: Jacek Kaduczak
Reżyseria: Andrzej Nejman
Asystent reżysera: Teresa Iwko
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Marta Grudzińska
Choreografia: Stefano Terrazzino
Producent: Małgorzata Nejman
Premiera: październik 2021

Obsada


Kup bilety do teatru

Czas trwania
140 minut z przerwą

Video

Galeria

Małżeństwo Do Poprawki

Opinie o spektaklu

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym spektaklu. Bądź pierwszy!

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram