Loading...

13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej

13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej

Recital piosenek Danuty Rinn w wykonaniu Katarzyny Dąbrowskiej

Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej  swingowania to pułapka dla tych, co próbują się z jej piosenkami mierzyć. Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału; jedną z nielicznych jest z pewnością Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej i zabawny scenariusz Magdaleny Smalary.

13 wybranych do programu utworów stało się pretekstem do snucia rozważań o miłości. A myli się ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało powiedziane. Większość z nas ma swoją miłosną historię, większość z nas chodziła, chadza lub w końcu pójdzie na jakąś randkę. Randka. Randka jako obietnica, randka jako wrota do przyszłości, randka jako preludium związku, przedpokój relacji, randka jako koszmar.

Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? No cóż, na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi w spektaklu „13 randek DaNuty”. Ale być może nauczycie się przyjmować komplementy, poznacie sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami „nierokującymi” za pomocą dedykowanej poezji i pojmiecie czego objawem może być brak apetytu. No i posłuchacie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek wszechczasów, Danuty Rinn, w wykonaniu zjawiskowej Katarzyny Dąbrowskiej.

Piosenki:

 1. Jestem tylko Babą
 2. Całujmy się
 3. Gdzie ci mężczyźni
 4. Prowizorycznie
 5. Sposób na panów
 6. Czy to wszystko ma sens
 7. Jerzy Blues
 8. W tej piosence nie ma ciebie
 9. Nie mam o to żalu
 10. Obejmę dozorcostwo
 11. Nie mam woli do zamęścia
 12. Polska Baba
 13. Nadzieja

Obsada: Katarzyna Dąbrowska, Urszula Borkowska – piano, Wojciech Gumiński – kontrabas, Marcin Słomiński – perkusja

Scenariusz: Magdalena Smalara

Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Urszula Borkowska

Obsada


Kup bilety do teatru

Czas trwania
90

Video

Galeria

13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej13 Randek DaNuty - recital Katarzyny Dąbrowskiej

Opinie o spektaklu

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym spektaklu. Bądź pierwszy!

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram