Loading...

Umrzeć ze śmiechu - komedia

Umrzeć ze śmiechu - komedia

Wzruszająca opowieść o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa nawet śmierć. Spektakl Teatru Kwadrat.

Taka właśnie była Mary…  kochała życie nade wszystko i przez 30 lat regularnie spotykała się z przyjaciółkami na wieczorku brydżowym. Aż pewnego dnia pożegnała się z tym światem, pozostawiając swoje kompanki bez czwartej do brydża.

Dla Connie, Millie i Leny, trzech szacownych dam z Południa utrata przyjaciółki to prawdziwy cios, ale nie powód do tego, żeby tkwić w żałobie z założonymi rękami. By uczcić pamięć Mary, „wypożyczają” z domu pogrzebowego, w niekoniecznie legalny sposób, urnę z jej prochami i tak oto rozpoczyna się najbardziej szalona przygoda w ich życiu. Tej nocy bowiem zdarzyć się może wszystko, włącznie z interwencją policji i wizytą striptizera. I choć nie do końca wiadomo, skąd wzięło się na imprezie pudełko ulubionych ciastek nieboszczki, pewne jest, że to, co przytrafi się dziewczynom jest kwintesencją poczucia humoru Mary, która zawsze uważała, że lepiej jest „umrzeć ze śmiechu”, niż żyć bez radości.

„Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Andrzeja Nejmana to pełna ciepła i humoru, a momentami wzruszająca opowieść o tym, że prawdziwa przyjaźń przetrwa nawet śmierć, a na marzenia nigdy nie jest za późno. To jedna z tych historii o kobietach, choć nie tylko dla kobiet, która otula jak ciepły koc i poprawia humor niczym tort czekoladowy albo najlepsze ciastka z kremem i posypką.

OBSADA:

Rachel – Olga Kalicka

Connie – Lucyna Malec

Lena – Ewa Wencel / Aleksandra Justa

Millie – Hanna Śleszyńska

Policjant/Bobby – Mikołaj Bartosiewicz/Marcin Piętowski / Michał Lewandowski

 

Autor: Paul Elliott

Reżyser: Andrzej Nejman

Obsada


Kup bilety do teatru

Czas trwania
100 minut z przerwą

Video

Galeria

Umrzeć ze śmiechuUmrzeć ze śmiechuUmrzeć ze śmiechu

Opinie o spektaklu

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym spektaklu. Bądź pierwszy!

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram