Loading...
Hanna  Śleszyńska

Hanna Śleszyńska

Nie jesteśmy agencją aktorską nie pośredniczymy w kontaktach z aktorami. 

Absolwentka PWST w Warszawie(1982). Jest obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musicalowych.
Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno – kabaretowe. Występowała na scenach najważniejszych teatrów Warszawy: Lata 1982-1990, 2002, 2006 Teatr Komedia- wspaniała rola Mamy Morthon w musicalu Chicago a także w przedstawieniach "Kram z Piosenkami", "Happu End"

Aktualnie gra w spektaklach:
"Akompaniator", "Pieniądze nie śmierdzą", "Bożyszcze Kobiet", "Pomału i jeszcze raz",
 "Bloczek", "Spadkobiercy",  "Kobieta Pierwotna".

Hania zagrała w wielu filmach fabularnych: "Nic śmiesznego", "Awantura o Basię", "Kawalerskie życie na obczyźnie", "Punkty za pochodzenie", "Lęk przestrzeni", "Boża podszewka", "Zamiana", "Belcanto", "Magiczne drzewo" ...oraz w serialach telewizyjnych: "Ja Wam pokażę", "Boża Podszewka", "Rodzina zastępcza", "Szpital na peryferiach", "Daleko od noszy" aktualnie pracuje na planie nowego serialu TVP – "Blondynka". Od 15 lat tworzy wraz z Piotrem Gąsowskim i Robertem Rozmusem formację kabaretowo-estradową "Tercet czyli Kwartet" której koncert to swoista podróż muzyczna przez przeboje lat 70/80/90 …”z przymrużeniem oka”..., z dużym ładunkiem humoru i dowcipu. Hania występuje też z solowym, o kameralnym charakterze recitalem obejmującym piosenki musicalowe, covery przebojów polskich i światowych. Przez długie lata Hania była gwiazdą "Kabaretu Olgi Lipińskiej" emitowanego na antenie TVP, była filarem bardzo popularnych programów muzycznych Zbigniewa Górnego "Gale Piosenki Biesiadnej" występy dla Poloni w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, Australii. Hania jest laureatką I nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 1991 oraz Nagrody "Prometeusz 2001" za osiągnięcia w sztuce estradowej. Wielokrotnie nagradzana jako Najlepsza Aktorka Komediowa na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, w Lubomierzu i w Katowicach na "Katowickim Karnawale Komedii"

Na co dzień mama dwóch synów Mikołaja i Kubę. W chwilach wolnych wyjeżdża do swojego domu letniego na Mazurach. Lubi czytać, a zimą jeździć na nartach.

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram