Loading...
Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski

Nie jesteśmy agencją aktorską nie pośredniczymy w kontaktach z aktorami. 

Chodził do szkoły podstawowej "Łejery" w Poznaniu. Maturę zdał w II LO w Poznaniu. W 1986 ukończył studia na PWST w Warszawie.

Na scenie teatralnej zadebiutował w roku 1987. Występował w teatrach Komedia (1986-1989) i Nowy (1989-1994) oraz w kabarecie Tercet, czyli kwartet, który brał udział w bardzo wielu produkcjach telewizyjnych, m.in.Gala piosenki biesiadnej, "Gala Międzynarodowa", W oparach absurdu, "Podróże z żartem", "Co nam w duszy gra",. Był prowadzącym wielu programów TV , m.in. "KOT czyli Ktoś Ogromnie Tajemniczy" w TV4, "Joker" w TV4, "Bliżniaczki" w TVP2, Dubidu w TVP2.

W 2005 roku wystąpił w drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami. Tańczył w parze z Anną Głogowską, odpadli w siódmym odcinku i zajęli piąte miejsce. Od 9 września 2007 do listopada 2011 był prowadzącym program Taniec z gwiazdami. Gąsowski zastąpił w tej roli Huberta Urbańskiego. W 2009 roku był jednym z ekspertów w teleturnieju Milionerzy. Od października 2012 wraz z Martą Grycan , a następnie z Katarzyną Skrzynecką, prowadził program Polski turniej wypieków w TLC.
W latach 90. XX wieku i ponownie od 2 marca 2013 do 27 kwietnia 2013 prowadził program rozrywkowy Kalambury (obecnie Kalambury z gwiazdami) w Polsacie.
Występuje na deskach warszawskich teatrów: 6. piętro, Capitol, Komedia, Projekt Warszawa, Kamienica.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. 1. nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (wraz z Robertem Rozmusem), Nagrody Głównej za pierwszoplanową rolę męską w "Bożyszczu Kobiet" Neila Simona Teatr Capitol na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii "Talia" 2011, wielokrotnie wraz z zespołem aktorskim otrzymywał "Niebieski melonik" na Festiwalu Humoru i Satyry w Gdańsku, za najlepszy serial komediowy "Daleko od noszy" w TV Polsat. W 2002 roku otrzymał nagrodę "Prometeusz" za "Wybitne osiągnięcia w sztuce estradowej"

Od 8 marca 2014 współprowadzi z Maciejem Dowborem program Twoja twarz brzmi znajomo w telewizji Polsat.

15 lutego 2015 roku nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia otrzymał film "Pod elektrycznymi chmurami" (jest po produkcja polsko - rosyjsko - ukraińska), w której Piotr Gąsowski zagrał główną rolę! Gratulujemy Wszystkim Twórcom filmu :))

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram