Loading...
Piotr Polk

Piotr Polk

Nie jesteśmy agencją aktorską nie pośredniczymy w kontaktach z aktorami. 

Urodził się 22 stycznia 1962 roku w Kaletach niedaleko Częstochowy. Uczył się w technikum elektrycznym, jednocześnie uczęszczając do szkoły muzycznej w Lubińcu. Założył rockową grupę Boss, której był liderem, ostatecznie to miłość do aktorstwa zwyciężyła nad miłością do muzyki.

W roku 1986 ukończył studia na wydziale aktorskim Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, pod opieką Jana Machulskiego. Dyplom odbierał razem z Wojciechem Malajkatem i Cezarym Pazurą. Wkrótce po studiach Polk angażował się w teatrach łódzkich i warszawskich, obecnie można go oglądać na deskach stołecznej Syreny.

W 1991 wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu, gdzie przebywał przez kolejne dwa lata. Otrzymał propozycję gry na deskach paryskiego teatru.

Dusza Muzyka dała o sobie znać. W 2008 nagrał płytę Polk in Love, która została wydana w Polsce oraz na Wyspach Brytyjskich a w 2011 płytę "Mój film". Wziął także udział w programie telewizji Polsat Jak oni śpiewają (II edycja), w którym zajął II miejsce.

Zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach. Jego aktorstwo filmowe zdobyło uznanie,
także za granicą. Zdobywał nagrody na festiwalach w Monte Carlo (1988 - rola w filmie "I skrzypce przestały grać") i Londynie (1993 - rola w filmie "Lupus").

Piotr Polk ma na swoim koncie wiele ról w filmach i serialach, użycza też swojego głosu w filmach dubbingowanych.

 

 

Zobacz profil WojArt na Instagram Zobacz profil WojArt na Instagram